Erre figyelj mikor pelust vásárolsz újszülött babádnak!
Rendszeresen visszatérő kérdés, hogy mekkora méretet és milyen pelenkát válasszunk újszülött kisbabánknak. Nézzük!
A pelenka mérete
A mai napig a leggyakrabban felmerülő kérdés, hogy mekkora méretet vigyünk a kórházba. Mi a kezdő méret újszülötteknél?
Az első 1-2 hétben az 1-es méret (2-5 kg-os babáknak) fog kelleni minden esetben, mivel az újszülöttek keskeny csípővel születnek, és egy egészséges súlyvesztés is fellép, tehát a 2-es méret biztosan nagy lenne rá még.
Mennyi pelenka fog fogyni?
Ez babánként változó lehet, nagyjából naponta 6-8 pelenka fog kelleni az első időszakban, ezzel számolj. Az 1-es méret általában az első két hétben fog kelleni ezzel számolj.
A pelenka kialakítása
Újszülött pelenkánál szerintem az egyik legfontosabb, hogy köldökcsonk-védős kialakítású legyen, mivel a kicsik köldökcsonkja születés után még nagyon érzékeny, jobb, ha a pelus nem irritálja. Ezért ha teheted olyat válassz, aminek ilyen a kialakítása.
Allergének
Ha teheted, illatanyagoktól és parabénektől, BPA-tól és latex-től mentes pelenkát válassz. Ezek azok a dolgok, melyek legjobban irritálhatják az újszülött babák nagyon érzékeny bőrét. Meglepően sok baba latex-érzékeny, ami sokszor kipirosodásként jelenik meg bőrén.
Egyéb hasznos dolgok
Nem gond, ha nincs, de ha van, megkönnyítheti egy friss édesanya életét a pelenkán lévő indikátor csík. Ez a pelenka külsején végigfutó csíkocska színváltozással jelzi, ha eljött a peluscsere ideje. Így nem kell a babádról lebontani a pelenkát, elég ha a csíkra pillantasz, hogy tudd van-e valami a pelenkában.
Hasznos volt számodra a cikk? Lenne még bármi kérdésed? Keress bátran!:)